تجهیزات دفاع شخصی (شوکر-افشانه)برای زنان-پزشکان و اصناف ، کارخانه ها و گارگاه های تولیدی

افشانه
افشانه فلفل و گاز اشک آور با مجوز پلیس پیشگیری

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که میگویید به کسی نمی شود اطمینان کرد و دلتان میخواهد بدون آنکه کسی خبردار شود یک اسپری فلفل و یا شوکر در کیفتان بگذارید و یا در خودرو  خود به همراه داشته باشید و تا زمانی که جانتان تهدید نشود سراغش نروید و یا به محض اینکه دیدید که خطری متوجه شماست و یا در حالت عصبانیت مورد استفاده قرار دهید؟

شاید ندانید همین اسپری کوچکی که بصورت غیر قانونی با چند هزار تومان خریده اید و حمل میکنید می تواند چه فاجعه به وجود بیاورد. اسپری های خارجی و غیر مجاز که از بازار خریده میشوند برای استفاده و حفاظت در برابر حیوانات وحشی ساخته شده اند و دارای دوز بالای شیمیایی هستند و میتوانند موجب نابینا شدن فرد و سوختگی صورت و پوست و یا مواردی  که فرد دارای ناراحتی گوارشی و یا حساسیت و آلرژی باشد موجب به مرگ میشود.

استفاده غیر مجاز از این تجهیزات می تواند صدمه جدی را برای فرد مقابل به همراه بیاورد و این صاحب تجهیزات است که باید عواقب قانونی و مالی و سایر آسیب های به وجود آمده را بر عهده بگیرد و بپردازد در حالی که نیروی انتظامی به کسانی که به خاطر جان و مال شان نیازمند دریافت تجهیزات دفاع شخصی (افشانه فلفل-گاز اشک آور-شوکر)باشند مجوز این اقدام را میدهد لاکن دریافت این وسایل کار ساده ای نیست و فقط افرادی با شغل خاص میتوانند برابر ضوابط ابلاغی ناجا از موسسات حفاظتی و مراقبتی تعیین شده در هر استان این اقلام را دریافت نمایید.

نیروی انتظامی تنها مرجعی است که می تواند مجوز دریافت و خرید تجهیزات فوق را از آن اخذ نمایید پس مراقب باشید که در دام فروشندگان غیر قانونی نیفتید و برای خودتان دردسر درست نکنید.

تنها اندکی مرور بر صفحات حوادث روزنامه ها  کافیست تا کمی محتاط تر شوید و بیشتر به فکر جان و مال تان باشید. استفاده از وسایل دفاع شخصی آن هم بدون مجوز نه تنها کمکی به امنیت نمی کند بلکه میتواند یک عمر پشیمانی و محکومیت های قضایی را برای شما به همراه بیاورد.

دو سال تا پنچ سال حبس و مجازات نقدی تنها بخشی از مجازاتی است که برای (نگهداری-فروش-حمل-استفاده) و یا هرنوع معامله غیر قانونی شوکر و وسیله های دفاع شخصی در نظر گرفته شده است زیرا از نظر قانون این تجهیزات در گروه سلاح های سرد قرار میگیرد.سرهنگ سیفیان هم در این مورد می گویند از قانون مجازات قاچاق سلاح و مهمات مصوب سال ۱۳۵۰ انواع افشانه های اشک آور و گاز های تهوع آور و خواب آور و بیهوش کننده که موجب اخلال در تنفس کوتاه و بلند مدت میشود و انواع شوکر های الکتریکی که منجر به اخلال عصبی میشوند جزو سلاح سرد و شکاری محسوب شده و شامل مجازات های قانونی میشوند.

سرهنگ چالاکی رئیس پلیس پیشگیری خراسان رضوی در مورد استفاده از تجهیزات دفاع شخصی مانند شوکر و افشانه می گویند برابر ابلاغ شورای امنیت کشور و بمنظور ساماندهی استفاده خرید و فروش  و توزیع و نگهداری تجهیزات دفاع شخصی مانند شوکر و افشانه و همچنین به منظور جلوگیری از سواستفاده احتمالی و نظارت و کنترل بیشتر مقرر شده تا توزیع این تجهیزات از سوی نیروی انتطامی انجام گیرد که پلیس  پیشگیری نیز مسئولیت این کار را بعهده تعدادی از موسسه خدمات انتظامی حفاظتی و مراقبتی تحت پوشش نیروی انتظامی گذاشته است این مقام ارشد انتظامی :استفاده از این تجهیزات را منوط به ضوابط و شرایط خاصی دانست و اعلام کرد در صورتی که بصورت غیر مجاز از این وسایل توسط اشخاص استفاده شود فرد خاطی تحت تعقیب و به دستگاه قضایی معرفی میشود.

در حال حاضر موسسات حفاظتی و مراقبتی تحت نظارت مرکز انتظام ناجا و پلیس پیشگیری در تمام کشور هزاران نفر نیروی نگهبانی آموزش دیده و مجرب در اختیار دارند و توانایی ارائه خدمات نگهبانی و مراقبت از کلیه اماکن سازمانها تجهیزات افراد و کلیه خدمات انتظامی و امنیتی را دارا میباشند و بهره گیری از این توانمندی ها قانونی موجبات ارامش خاطر به لحاظ تامین امنیت جانی  و حفاظت از اموال و دارایی های شخصی و دولتی و به طبع آن امنیت اجتماعی  را بدنبال خواهد داشت .

موسسه حفاظتی و مراقبتی مهبان بهروش نصر آماده واگذاری تجهیزات دفاع شخصی به بانوان و سایر اصناف

کارخانجات و سایر هموطنان در مشاغل خاص برابر ضوابط ناجا میباشد.